Agnese Fūrmane
Kā var līdzēt astrologs?
30.10.2013 07:31:28

Raksts ievietots žurnālā ''Mājas Dakteris''. Intervēja Ilona Noriete.

Teju katrs zina savu horoskopa zīmi un to, kas lielos vilcienos tai raksturīgs, un reizēm pat lauza galvu, cik daudz lasītais un dzirdētais par konkrēto zīmi atbilst realitātei. Ne mazums ir tādu, kas ar lielu interesi seko arī savam dienas, nedēļas, mēneša un gada horoskopam. Taču horoskopi ir tikai viena neliela daļa no plašās astroloģijas. Kā astrologs var palīdzēt cilvēkiem sakārtot viņa ikdienas dzīvi darbā, ģimenē, arī veselības jomā un kā padarīt viņu laimīgāku, par to saruna ar sertificētu astrologi, Latvijas Astrologu asociācijas Valdes locekli Agnesi Fūrmani.

- Ja cilvēkam līdz šim praktiski nav nācies saskarties ar astroloģiju vai arī viņš šai lietai netic, ko jūs viņam varētu pateikt par to, kas ir astroloģija?

- Būtībā astroloģija ir zinātne, kas palīdz saprast likumsakarības dabā, līdz ar to paverot iespējas labāk izzināt sevi un arī apkārtējos. Izmantojot astroloģijas metodes un zinot to ietekmi, iespējams iekļauties dabas ritmos un ievērojami uzlabot savu dzīves kvalitāti. Astrologs var palīdzēt ikvienam, kas vēlas ko plānot, organizēt, saprast lietas dziļāko būtību, savu un arī apkārtējo cilvēku uzvedību konkrētos periodos, kā arī dažāda veida mijiedarbības


 

- Jums ir sava mājaslapa www.astrologe.lv, kurā ielūkojoties var uzzināt daudzas lietas par astroloģiju, kā arī attiecību horoskopus katrai zīmei.

- Mana specializācija ir attiecību astroloģija. Proti, pie manis visvairāk vēršas tie cilvēki, kas grib noskaidrot, kāpēc viņiem neveicas ģimenes dzīvē, kāpēc ir problēmas ar bērniem, vecākiem, citiem apkārt esošiem cilvēkiem. Nāk pat sievietes, kas vēlas uzzināt, kāpēc viņām neiestājas grūtniecība. Jau sešus gadus konsultēju klientus – gan klātienē, gan neklātienē, piemēram, caur skaipu. Rakstu publikācijas arī dažādiem žurnāliem, interneta portāliem. Veidoju horoskopus, prognozes. Vispār darbojos diezgan aktīvi - astroloģija ir mana pamatnodarbošanās, un es tai veltu visu savu darba laiku.

- Kāpēc jūs izvēlējāties tieši astroloģiju?

- Interese par astroloģiju man radās jau skolas laikā. Tie vēl bija padomju gadi, kad Latvijā nonāca mašīnrakstā drukāti amerikāņu horoskopi, kuros bija sarakstītas tradicionālās horoskopa zīmes un kas tām raksturīgs. Tā bija mana pirmā saskarsme ar astroloģiju, un tas mani ieinteresēja. Vēlāk parādījās arī dažnedažādas grāmatas par sevis izzināšanu, saprašanu.

- Jūsu pirmā profesija ir medicīnas māsa.

- Esmu beigusi P. Stradiņa 2.medicīnas skolu kā medicīnas māsa un kādu laiku arī strādāju savā specialitātē, turklāt ne tajās vieglākajās slimnīcas nodaļās – ginekoloģijas un hematoloģijas. Mediķa profesiju izvēlējos tādēļ, ka man vienmēr ir gribējies palīdzēt cilvēkiem. Varu teikt, ka medicīna ir mans iekšējais aicinājums un mana sirdslieta, ko es daudz izmantoju ikdienā, palīdzot saviem bērniem, ģimenei. Darbs slimnīcā lika man apjaust skaudro realitāti, un tas pamudināja mani pievērsties psiholoģijas studijām – gribēju zināt, kāpēc ar cilvēkiem tā notiek un ko var darīt viņu labā. Ieguvu bakalaura grādu psiholoģijā, bet ar to viss neapstājās - es gribēju iet vēl tālāk un saprast lietas vēl dziļāk, tāpēc pēc psihologiem es uzreiz sāku studēt astroloģiju. Tolaik man bija 30 gadu, kas astroloģijā ir tāds kā pārejas slieksnis no jaunieša uz pieauguša cilvēka dzīvi. Tagad savā ikdienas darbā, konsultējot cilvēkus, es apvienoju savas medicīnas, psiholoģijas un astroloģijas zināšanas. Šobrīd esmu pievērsusies arī ajūrvēdas medicīnas studijām - ievēroju šo veselīgo dzīvesveidu un cenšos dzīvot saskaņā ar dabu un tās likumiem.

- Vai tiešām reāli varat palīdzēt situācijās, ja sieviete, teiksim, vēlas uzzināt, kāpēc viņai neiestājas grūtniecība?

- Astroloģija viennozīmīgi ir ekspresdiagnostika – ja ārsts, veicot pacientam rentgena izmeklējumus, redz, kāds ir cilvēka skelets un kaulu uzbūve, tad es, aplūkojot cilvēka astroloģisko karti, saskatu, kādas rētas ir cilvēka dvēselē, personībā un dodu viņam iespēju saprast, kuras ir tās grūtās vietas, ar ko viņam kā garīgai būtnei šajā dzīvē ir jāstrādā un jātiek galā. Tāpat informēju viņu par to, kādi ir viņa talanti un spējas, jo es redzu ne tikai šīs personas fizisko, bet arī ēterisko un garīgo apvalku.

- Kas ir astroloģijas karte, par kuru minējāt?

- Astroloģijas karte mūsdienās tiek veidota ar datorprogrammas palīdzību. Astrologs noteiktā programmā ievada cilvēka dzimšanas datus: datumu, laiku un vietu, un programma viņam parāda, kādās attiecībās viņa dzimšanas brīdī atradušās planētas. Un kādās attiecībās viņš ir ar Visumu, Kosmosu, apkārtējiem cilvēkiem. Vienvārdsakot, tā ir šī konkrētā cilvēka tehniskā pase, kas ļauj noskaidrot dažādus jautājumus. Piemēram, ar astroloģijas palīdzību var redzēt, kāds ir vislabākais veids, kā risināt vai uzlabot kādu konkrētu situāciju. Tāpat var redzēt periodus, kuros vēlams aktīvi darboties, bet kad labāk atpūsties vai pastiprināti domāt par veselību.

- Jūs šo karti izprintējat un iedodat klientam?

- Nē, es neprintēju, jo cilvēks, ja viņš nav apguvis astroloģiju, visticamāk neko nesapratīs no tā, kas tur ir sazīmēts. Karte ir man priekšā, un mēs sēžam un vienkārši runājam. Cilvēks uzdod jautājumus, un es viņam mēģinu izskaidrot viņa situāciju no tā, ko es redzu, un ko esmu mācījusies.

- Pēc tikšanās ar jums cilvēkam noteikti ir par ko padomāt, jo viņš beidzot ir kaut ko vairāk uzzinājis par sevi. Kāds viņš visbiežāk iziet no jūsu kabineta –apstulbis vai priecīgs?

- Visbiežāk cilvēks saka, ka es esmu pilnībā apstiprinājusi viņa domas un nojautas. Tas nozīmē, ka es nepasaku neko tādu, kas liek viņam nogāzties šokā no krēsla un raudāt, vai vēl kaut kādā veidā pārdzīvot to, ko dzirdējis. Jo mēs visi zinām, kādi esam un kas notiek mūsu iekšējā pasaulē, vienkārši astrologs, palūkojoties uz šo ainu, ļauj cilvēkam paraudzīties savādāk uz lietas būtību. Un cilvēkam paliek vieglāk, ja viņš saprot, ka pats ļoti daudz var darīt lietas labā, un ka viņš nav nelaimes upuris.

- Kas ir tas, ko jūs esat reāli cilvēkam ieteikusi darīt lietas labā?

- Ļoti lielam vairumam cilvēku nākas ieteikt tādu padomu, ka vispirms jāsakārto attiecības ar vecākiem, lai tālāk varētu atrisināt partnerattiecības. Ir jāapzinās, ka mēs paši, bet varbūt ar Dieva gribu, esam izvēlējušies ģimeni, kurā piedzimt, un mums jāpieņem vecāki tādi, kādi viņi ir. Mēs atnākam pie noteiktiem vecākiem, lai gūtu konkrētu pieredzi. Un vienkārši apvainoties uz to un pateikt, ka man nav tēva, vai ka mana māte ir ļauna, vai es negribu ar viņiem kontaktēties, tas ir pirmais šķērslis, kas apgrūtina cilvēkam tālāk veidot ģimeni, radīt bērnus un vispār justies dzīvē laimīgam. Jo viņam ir nocirstas saknes. Un neviens mēs nevaram dzīvot bez saknēm.

- Bet tā jocīgi liekas, ka cilvēks izvēlas ģimeni kurā ienākt. Kāpēc tad ir tādas ģimenes, kas to bērnu vispār nevēlas - atstumj vai vispār no viņa atsakās?

- Ir jāsaprot, ka pieredze augt bez vecākiem arī ir pieredze. Viss mūsu dzīvē balstīts uz pieredzi. Protams, viens variants – mēs varam gausties un sūroties, apvainoties uz visu pasauli, bet otrs variants – mēs varam paskatīties uz to savādāk – ko mums tas māca, un kāpēc mums šāda pieredze ir jāpiedzīvo. Vecāki ir iedevuši mums dzīvību, un tas ir dārgākais, kas mums ir.

- Tātad jūs arī esat viena no tiem, kas noteikti noliedz abortus?

- Katrā gadījumā es negribu nevienu nosodīt, negribu nostāties soģa vietā. Es uzskatu, ka katram pašam būs par to jāatbild. Ja tāda būs sievietes izvēle, tad tai noteikti būs kādi iemesli. Mēs nevaram viennozīmīgi vērtēt tās lietas

- Vai arī no medicīniskā aspekta jūs sniedzat kaut kādus padomus?

- Jā, es varu daudz ko ieteikt, jo astrologs pēc astroloģiskās kartes pavisam vienkārši var redzēt, kādi cilvēkam ir jūtīgie orgāni, vietas ķermenī. Varu pateikt, kas cilvēkam būtu vairāk jāpasaudzē, no kā viņam vajadzētu uzmanīties. Tāpat varu viņam ieteikt, kam viņam vajadzētu vairāk vērst uzmanību. Iesaku arī labākos sporta veidus, ar ko nodarboties, lai veselība neklibotu. Tāpat savu klientu informēju par to, kādi būtu viņam labākie enerģijas atjaunošanas, relaksēšanās, stresa novadīšanas veidi, sevis harmonizēšanas iespējas.

- Ja cilvēkam ir kādas nopietnas veselības problēmas, un viņš ilgstoši netiek ar šo lietu galā, vai arī tad varat kaut ko ieteikt, ko viņam dzīvē mainīt?

- Viennozīmīgi, jo visa cēlonis jau ir dvēselisks. Slimība ir pēdējais „bargās rokas” mehānisms. Ir beidzot jāapstājas, jāieklausās, jāpadomā, kas ar tevi noticis un kāpēc tas tā ir. Visbiežāk saprotot cēloņus, problēmu iespējams atrisināt. Piemēram, alerģija, astma ir psihosomatiskās saslimšanas. Ja cilvēkam ir astma, visbiežāk viņam trūkt mīlestības no apkārtējiem. Tas nav astrologu izdomājums, bet to var ļoti labi redzēt astroloģiskajā kartē.

- Pēc mūsu sarunas šķiet, ka katram vismaz reizi mūžā vajadzētu atnākt pie astrologa, jo viņš savam klientam var dot milzīgu dzīves bagāžu.

- Par to esmu simtprocentīgi pārliecināta. Bet es negribētu teikt, ka katram cilvēkam obligāti jānāk pie astrologa. Man liekas, ka cilvēkam astrologs ir vajadzīgs tad, ja viņš ir gatavs kaut ko savā dzīvē mainīt un ieklausīties padomos.Atslēgvārdi: astroloģe | Agnese Fūrmane


 

11.01.2014 14:36:38

"Būtībā astroloģija ir zinātne, kas palīdz saprast likumsakarības dabā"(C)
- - - - -
Nevaru tam piekrist:
1) tās ir dabas zinātnes - fizika, ķīmija, bioloģija, astronomija, ģeoloģija,... utt.
2) astroloģija NAV uzņemta nevienas pasaules valsts zinātņu pārstāvniecības institūcijā (zinātņu akadēmijā, zinātņu savienībā,..)
3) starp 633 zinātnēm un mācībām, kas minētas <http://phrontistery.info/sciences.html> astroloģijas nav
4) astroloģija nekādi neikļaujas zinātnes definīcijās: "<http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/science>, <http://en.wikipedia.org/wiki/Science>, bet visai labi iederās pseidozinātnes definīcijā: <http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudoscience>
Atbildēt
 
Komentēt
Vārds:

E-pasts:

  Ievadiet tekstu kas redzams pa kreisi: