Agnese Fūrmane
Austra Skujiņa
24.07.2013 06:27:42

Sadarbībā ar žurnālu "Prakstiskā astroloģija" veidoju rubriku - Vēsturiskas personības. Šoreiz pētīju dzejnieces Austras  Skujiņas personību:

Austra Skujiņa (10.02.1909.)

Četras stihijas horoskopā sadalītas šādi – Uguns (20%), Zeme (20%), Gaiss (50%) un Ūdens (10%). Dominējošā Gaisa stihija norāda uz cilvēku, kurš savu enerģiju visdrīzāk izlietos radošām aktivitātēm un garīgai attīstībai. Tāpat Gaiss ir saistīts ar prāta uztveri un daudzpusīgumu, informācijas nodošanu apkārtējiem. Šādi cilvēki nemīl šķēršļus un lielas grūtības, iestājas par demokrātiju, brīvību un neatkarību, vērsti uz āru, ar plašu skatījumu uz lietām.

Saule dzejniecei atrodas fiksētajā Ūdensvīra zīmē, kas norāda uz to, ka Austra bija izteikta individuāliste, ar noslieci uz cīņu pret ierasto kārtību. Šādi cilvēki intuitīvi izjūt sevī dziļumu un dvēseles spēku.

Saule atrodas savienojumā ar retrogrādu Merkūru, kas norāda uz to, ka Austrai varēja piemist izteikta tendence, nenovedot vienu lietu līdz galam, ķerties pie nākamās vai mēģināt padarīt vairākus darbus vienlaicīgi. Šādam cilvēkam ik pa laikam vajadzētu sevi apzināti piebremzēt. Tas attiecas gandrīz uz jebkuru dzīves jomu, jo viņam raksturīgas pilnīgi nepamatotas bailes nepaspēt izdarīt kaut ko pašreizējā brīdī ļoti svarīgu (kā viņam pašam šķiet) un absolūti nepieciešamu. Šis nepārejošais trauksmes stāvoklis varēja veidot ilgstošu iekšēju haosu un diskomforta sajūtu.

Mēness atrodas Svaru zīmē, kas pašos pamatos norāda uz to, ka cilvēkam dzīvē  attiecību tēma būs ļoti svarīga. Viņai ļoti svarīgi bija tas, vai apkārējiem cilvēkiem arī ir labi, vai viņi jūtas laimīgi. Lielākās sāpes un dvēseles ciešanas var sagādāt jau domas vien par to, ka kāds viņas dēļ strīdas vai kādam viņas dēļ ir jāraud.

Mēness saspringtais aspekts ar Saturnu (180 *) norāda uz grūto bērnību, smagajiem sadzīves apstākļiem un māti, kurai nav laika dāvāt bērnam to mīlestību un sirds siltumu, kuru viņš tik ļoti gaida. No tā rodas iekšējā vainas sajūta, cilvēkam var likties, ka viņš ir slikts, ka viņa dēļ notiek kādas sliktas lietas utt. Var veidoties depresijas un iekšēji skumjš stāvoklis.

Mēness aspekts ar Urānu (90 *) norāda uz atkarību no spilgtām izjūtām, pārdzīvojumiem. Bailes, ka tuvākais cilvēks varētu viņu pamest, rada nepanesami mokošu stāvokli. Tajā paša laikā šādi cilvēki neapzināti var izvēlēties tādus partnerus, ar kuriem nebūs droša un stabila dzīve.

Mēness aspekts ar Neptūnu (90*) norāda uz pašapmānu, pastiprinātu jūtīgumu, reizēm pat bez iemesla. Šādi cilvēki bieži kā sūkļi uzsūc apkārtējo negatīvās emocijas, lai paši pēc tam maldītos neskaitāmos dzīves labirintos. Bieži jūtās apmaldījušies dzīvē un šajās dvēseles mokās rada skaistus un smeldzīgus mākslas darbus.

Trīs planētas Mēness, Urāns un Neptūns veido tā saucamo Tau kvadrātu, kuram izeja vērsta Mēness virzienā. Tas nozīmē, ka cilvēkā var veidoties nepanesama spriedze un apmulsums saistībā ar tuvām attiecībām. Cilvēku pa likteņa līkločiem virza nesaprotami un nevadāmi dvēseles spēki.

Venēra atrodas Ūdensvīra zīmē un norāda uz mīlestību, kura nepazīst šķēršļus, kura grib atšķirties un negrib pakļauties nekādām sabiedrības normām. Bieži šāda mīlestība ir ideālistiska un atšķirta no apkārtējās realitātes. Neskatoties uz šķietamo nevēlēšanos būt pievilcīgai un ārēji spožai, šādai sievietei piemīt neizskaidrojams starojums, kas piesaista vīriešu uzmanību. Iespējams, ka šādas sievietes vienkārši rāda piemēru brīvībai, uz kuru neapzināt tiecas katrs. Laulību oficiāla nodibināšana šādiem cilvēkiem var neizraisīt īpašu interesi vai nu tā rodas pēc 30 gadu vecuma. Zīmīgi arī ir tas, ka Venērai nav neviena mažorā aspekta, kas visas šīs īpašības paspilgtina un norāda uz mirkļiem dzīvē, kad īpaši spēcīgu tranzītu rezultātā var norisināties nozīmīgi dzīves notikumi. Austras gadījumā tā bija planēta Saturns, kas 1932. gada laikā jau divas reizes bija  veidojusi savienojumu ar Venēru. Šāda savienojuma rezultātā var rasties depresija, smaga zaudējuma sajūta, vilšanās attiecībās, nespēja pieņemt esošo situāciju, nevēlēšanās dzīvot...

Marss atrodas Strēlnieka zīmē, kas norāda uz aizrautīgu, entuziasma pilnu cilvēku, kuram  vienmēr pilna galva ar fantastiskām idejām. Bieži tiecas pēc ideāliem, kuri nemaz nav sasniedzami. Prot iedvesmot un aizraut citus, taisnīgi un godprātīgi. Šādām sievietēm patīk runātīgi, filozofiski noskaņoti, izglītoti vīrieši. Mīl ceļot un interesējas par tālām zemēm un citu tautu kultūrām. Intīmajās attiecībās svarīga atklātība un godīgums.

Marsa aspekts ar Plutonu norāda uz to, ka cilvēks var ātri aizsvilties, reizēm kļūt agresīvs, nonākt afekta stāvoklī, aizstāvot savu taisnību.  Tāpat var saskarties ar neizbēgamām, fatālām situācijām, saistītām ar vīriešiem. Šādu mokošu enerģiju labi sublimēt aktīvā darbā vai sportā, tāpat ieteicams nodarboties ar jogu vai citām nomierinošām garīgajām praksēm.

Jupiters atrodas čaklajā Jaunavas zīmē, kas norāda uz cilvēku, kuram galvenā laime rodama darbā. Šādi cilvēki labi jūtās tad, kad ir kādam vajadzīgi, var palīdzēt vai atbalstīt grūtībās nonākušos. Tomēr Jupiters ir retrogrāds un tas norāda uz cilvēku, kurš nespēj spilgti un pārliecinoši mijiedarboties ar ārpasauli, jo instinktīvi identificē sevi ar viegliem panākumiem un slavu. Tomēr pret šādām likteņa dāvanām vajadzētu izturēties ļoti uzmanīgi. Šādus cilvēkus bieži var neatstāt sajūta, ka viss dzīvē notiek pārāk lēnu, viņi nekad nav apmierināti ar sevi un sasniegto. Kaut gan no otras puses cilvēkā mājo izteiktas alkas pēc atzinības un panākumiem. Neveiksmju gadījumā cilvēkā var veidoties dziļš aizvainojums uz visu pasauli, kura nesaprot un neatbalsta viņa centienus. Tāpat pirmās neveiksmes var salauzt šādu cilvēku un viņš var pieņemt upura vai nesaprastā cietēja pozu. Svarīgākais, kas šādos gadījumos būtu jādara – jāuzticas, jāatveras pasaulei, jāatzīst tas, ka katram ir iespējas kļūdīties. Pirmie 36 cilvēka dzīves gadi domāti pieredzes krāšanai.

Saturns atrodas Auna zīmē un norāda uz to, ka cilvēks grib to, ko grib, nevis to, ko vajadzētu. Var būt izteikta nepacietība, spītība attiecībās ar vecākiem. Saturns Aunā mācās no savām kļūdām, nepārtraukti uzduroties šķēršļiem. Šādi cilvēki ir par disciplīnu, bet kad lieta aiziet līdz tās ievērošanai, priekšroku dod saviem paša noteikumiem. Lietas uztver pārāk ideālistiski un nespēj pielāgoties sabiedrībā valdošajai kārībai. Grib padarīt visu reizē un ļoti ātri. Mācības, ko cilvēks iegūst no Saturna Aunā, ir daudzas un spēcīgi jūtamas īpaši jaunībā, kā rezultātā cilvēks var nonākt dziļā depresijā.

Aplūkojot horoskopu kopumā varu teikt, ka Austra Skujiņa bija brīvdomātāja, ļoti enerģiska, emocionāla, spilgta personība, ar jūtīgu nervu sistēmu un izteiktu godprātīgumu, kurš nespēja sadzīvot ar viņas brīvību alkstošo dvēseli. Nelaimīga mīlestība bija ierobežojums un šķērslis, kuram viņa nespēja tikt pāri...Šādiem cilvēkiem neiztērētā emocionālā enerģija rada lielu uzbudinājumu. Viņiem nepieciešams nemitīgi izmantot savu psihisko enerģiju, sagādājot labumu gan sev, gan apkārtējiem, organizēt un iedvesmot cilvēkus, palīdzēt tiem izvirzīt lielus mērķus un tos sasniegt.

Ja runājam par attiecībām ar vecākiem, varu teikt, ka attiecības ar tēvu viņai bija viennozīmīgi labākas, nekā ar māti. Kā rezultātā tēva zaudējums 15 gadu vecumā varēja būt kā palaidēj mehānisms vēlmei doties projām no šis pasaules. Arī 1924. gadā planēta Saturns veidoja saspringtu 90* aspektu ar Venēru.

Bērni dzejniecei būtu bijuši pēc 30 gadiem.

Nobeigumā gribētu teikt, ka dzejniece tomēr nebija nolemta agrai bojāejai. Katram cilvēkam dzīvē ir šādi mirkļi, kad mēs tiekam skoloti un audzināti. Izvēle jāizdara pašam – padoties vai tomēr mēģināt mainīt sevi, mācīties, pielāgoties un augt garīgi, izejot cauri sāpīgām un mokošām attiecībām.
Atslēgvārdi:


 

Komentēt
Vārds:

E-pasts:

  Ievadiet tekstu kas redzams pa kreisi: