Atslēgvārds: pētījums

Agnese Fūrmane
Imants Ziedonis
27.08.2013 01:15:29

Pētījums tapis sadarbībā ar žurnālu ''Prakstiskā astroloģija''

Četras stihijas horoskopā sadalījušās šādi – Uguns 30%, Zeme 50 %, Gaiss 10%, Ūdens 10%. Dominējošās Zemes un Uguns stihijas norāda uz cilvēku, kurš savas dzīves laikā darbosies ļoti produktīvi, neatlaidīgi virzoties uz priekšu. Šiem cilvēkiem ir spēja saglabāt un pārvaldīt savas dzīves enerģiju un virzīt entuziasmu mērķu sasniegšanai. Zemes stingrais pamats dod disciplīnu ugunij, savukārt uguns dod pārliecību un ticību, ka viss iecerētais izdosies. Šie cilvēki parasti ļoti mīl savu darbu un ir orientēti uz konkrēta rezultāta sasniegšanu.
Dzimšanas datos dominējošais trijnieks norāda uz radošu, uzņēmīgu cilvēku, kurš alkst pašrealizēties. Šādiem cilvēkiem piemīt oriģināls, izgudrotāja prāts, ir griba un vīrišķība uzņemties atbildību. Ja pieķērušies pie kāda darba, vienmēr izdarīs vairāk, nekā dotajā brīdī no viņiem tiek prasīts vai gaidīts. Mīl dzīvi visās tās izpausmēs. Zina, kā nopelnīt naudu un to izlietot. Vienmēr gatavi mācīties un gūt dzīves pieredzi. Mīl ātrumu un ātrus rezultātus.
Saule Imantam Ziedonim atrodas tā saucamā Tau kvadrāta virsotnē Vērša zīmē, savienojumā ar Venēru. Kvadratūras jeb 90 grādu leņķus veido Saturns un Mēness. Šī kombinācija astrologu skatījumā ir ļoti saspringta, norādot uz dzejnieka grūto bērnību, varbūt trūcīgiem apstākļiem, kuros cilvēks jau samērā ātri apzinās, ka dzīve nav nekāds rožu dārzs, ka apkārt valda noteikumi, kuri nepakļaujas gribu-negribu likumiem. Ir pienākumi, kas jāpilda, neskatoties ne uz ko. Šādā veidā cilvēka jau no mazotnes tiek ieaudzināta pienākuma apziņa, strādīgums un tieksme pēc stabilitātes.
Tāpat Saules savienojums ar Venēru veido harmoniskus aspektus gan ar Marsu, gan Jupiteru, gan Neptūnu Jaunavas zīmē un dzejnieka horoskopā darbojas kā spriedzes novadīšanas mehānisms. Šādā veidā Ziedonis iekšējo spriedzi sublimēja nepagurstošā darbā. Enerģija šādam cilvēkam ir daudz un strādāt viņš prot. Bieži pat aizraujoties, nepamana ne nogurumu, ne laiku. Šādus cilvēkus sauc par darbaholiķiem. Dzīves laikā bieži ir eksperti savā jomā un var būt kritiski pret tiem, kuru idejas nav līdz galam pārdomātas vai neiztur praktisko pārbaudījumu. Neatkarīgi no tā, kādu stāvokli sabiedrībā šāds cilvēks ieņems, savās aprindās viņam vienmēr būs filozofa un dažādu zināšanu īpašnieka autoritāte.


Mēness I. Ziedonim atrodas Lauvas zīmē, norādot uz viņa mātes lielo ietekmi dzīvē. I. Ziedonis bija ļoti pieķēries savai mātei un veltīja mātes tēlam ļoti daudz savu darbu.
“Uzvelciet baltu kreklu un rakstiet no rītiem.
Rakstiet jaunībā…Uzvelciet baltu kreklu un rociet zemi.
Uzvelciet baltu kreklu un notīriet kurpes savai mātei.”
Tāpat šis Mēness stāvoklis nodrošina cilvēkam labu gaumi, tieksmi pēc atzinības, mīlestību pret mākslu, teātri, modi. Šādiem cilvēkiem vienmēr visās lietās ir savs viedoklis. Normālai labsajūtai cilvēkiem ar Mēnesi Lauvas zīmē vismaz reizi pa reizei ir nepieciešamība būt visu uzmanības centrā un izjust pret sevi vērstus apkārtējo apbrīnas pilnos skatienus. Hronisks mīlestības trūkums no apkārtējo puses šos cilvēkus ļoti apbēdina. I. Ziedonis bija ļoti jūtīgs pret kritiku, spēja ātri apvainoties, varēja būt prasīgs un pedantisks pret apkārtējiem.
Komunikāciju planēta Merkūrs atrodas Auna zīmē harmoniskā aspektā ar Mēnesi un Saturnu, disharmoniskā ar Plutonu, nodrošinot dzejniekam tautas mīlestību un spēju ‘’sarunāties ar dabu’’. Tajā paša laikā piešķirot ļoti lielu spēku un ietekmi katram teiktajam vai rakstītajam vārdam. Prāts ir ļoti metodisks un disciplinēts. Cilvēks dziļi saprot lietas ir vairāk intraverts un nopietns, reizēm pasaka lietas, kas citiem ‘’kož acīs’’. Rakstniecība bija veids kādā Ziedonis sarunājās ar pasauli, atklājot tai savas dvēseles trauslākās, skaistākās un arī sāpīgākās stīgas.


Venēra atrodas Vērša zīmē, ļoti nozīmīgā pozīcijā – savienojumā ar Sauli, piešķirot cilvēkam dabisku iekšējo gaumes izjūtu, šarmu, grāciju un attīstītu estētisko izjūtu. Mīlot un saprotot dabu, šādi cilvēki tiecas uz dabīgumu it visā. Viņi mīl un saprot augus. Ir muzikāli un kaislīgi mīl dzīvi.
Marss atrodas Jaunavas zīmē, savienojumā ar Neptūnu, radot cilvēkā mīlestību uz krāsām, romantiku, poēziju. Šādam cilvēkam piemīt lieliska intuīcija, smalks dvēseļu pazinēja talants un spēcīga iztēle. Tie ir pašaizliedzīgi cīnītāji par ideju, par augstākiem ideāliem.


Veiksmes planēta Jupiters arī atrodas Jaunavas zīmē, savienojumā ar Neptūnu, attīstot personībā ideālistiskas, filozofiskas tendences. Apkārtējos šāds cilvēks ietekmē ar izmeklētu, smalku, radošu uztveri. Tā kā Jupiters ir retrogrāda planēta, dzejniekam radošuma periodi varēja mīties ar neauglības periodiem. Tāpat retrogrāds Jupiters norāda uz to, ka cilvēks šajā dzīvē var sasniegt ļoti daudz, bet ir būtiski faktori, kas jāņem vērā - sasniegumi nenāks ātri un viegli un pie sasniegtā nedrīkstēs apstāties. Panākumi un slava nedrīkst būt šāda cilvēka pašmērķis. Tieši otrādi viņam visas dzīves garumā bija jāmācās samierināties ar to, kur viņš ir un kas viņš ir. Visi šie faktori varēja veidot specifisku iekšējo sajūtu, ko varētu noraksturot, kā bezgalīgas ilgas pēc apkārtējo mīlestības un atzinības.


Saturns jeb lielais dzīves Skolotājs atrodas inovatīvajā Ūdensvīra zīmē, pastiprinot dzejnieka tieksmi plānot un domāt ilgtermiņā. Šādiem cilvēkiem ir pašiem savs, stingrs viedoklis par jautājumiem, kas viņam liekas svarīgi un viņš neatkāpjas no sava viedokļa ne par soli, lai ko arī viņam necenstos iegalvot apkārtējie. Pateicoties savai neatlaidībai, organizētībai un mākai nenodarboties ar niekiem, cilvēks savā dzīvē var sasniegt ļoti daudz. Tajā paša laikā saspringtie Saturna aspekti norāda uz daudzajiem šķēršļiem, kuriem dzīves laikā bija jāiet cauri, kuri plosīja un tirdīja dzejnieka dvēseli, mala kā dzirnakmeņi viņa personību.


Kopumā varu teikt, ka I. Ziedonim bija ļoti darbīgs un radošām pērlēm piesātināts mūžs. Tomēr iekšējais dzejnieka stāvoklis vienmēr bija neapmierināts ar paveikto, viņš vienmēr gribēja izdarīt vairāk, pateikt vairāk un pamācīt vairāk. Daudzi viņa dzejoļi rakstīti kā pamācības, kā rokasgrāmatas jebkuram cilvēkam. Viņš bija fantastiski smalks dvēseļu pazinējs, kurš netiešā veidā uzrunāja daudzus cilvēkus, ļāva tiem aizdomāties par dziļām un ikdienā garām slīdošām lietām, sajūtām, cilvēkiem. I. Ziedonis tik labi sajuta savu dzimto zemi, ka ietērpa vārdos visas latviešu tautas likteni, atainojot savos darbos smeldzīgo un tajā pašā laikā darbīgo latvieti.Atslēgvārdi: Imants Ziedonis | ievērojamas personības | četras stihijas | Agnese Fūrmane | Prakstiskā astroloģija | pētījums

Lasīts: 3950 | Lasīt tālāk...